Oferta

Malowanie Proszkowe

Malowanie proszkowe Lublin, Puławy

Malowanie proszkowe to nowoczesna, efektywna technika malowania powierzchni, coraz częściej wykorzystywana w dekoracyjnym oraz antykorozyjnym wykańczaniu powierzchni metali. Zastępuje malowanie na mokro, zalecana przede wszystkim tam, gdzie odporność na warunki atmosferyczne, jakość i trwałość powłoki mają zasadnicze znaczenie. Nasza malarnia proszkowa wykonuje lakierowanie proszkowe elementów o zróżnicowanych kształtach i gabarytach, maksymalne wymiary detalu: L = 7500mm, B = 1400mm, H = 1700 mm, masa 500 kg.

Malowanie proszkowe wykonujemy w Puławach – niedaleko miasta Lublin, jednak nasz zasięg działań obejmuje również. Kontakt do firmy: telefon – tel. +48 81 473 12 00. Pomożemy w każdej realizacji zamówienia klienta od małych metalowych elementów do wielkich gabarytów produktów stalowych. Nasze doświadczenie w branży malowania proszkowego i lakierowania proszkowego stali sprawia, że zaufało nam tysiące klientów. Zapraszamy, mamy konkurencyjne ceny w mieście Puławy koło Lublina.

Lakiernia proszkowa dla Ciebie

Nasza lakiernia proszkowa świadczy usługi na rzecz różnych klientów. Wykonujemy zlecenia dla osób prywatnych, jak i firm. Malowanie proszkowe przeprowadzamy przy zastosowaniu profesjonalnych maszyn, zapewniając doskonałe rezultaty oraz wysoką trwałość.

Na czym to polega?

Malowanie proszkowe polega na nakładaniu na detal farby w postaci proszku metodą natrysku elektrostatycznego. Stosujemy dwie technologie „Korona” oraz „Tribo”. Kiedy malowanie proszkowe jest już wykonane, elementy poddawane są procesowi polimeryzacji w temperaturze 140-200 °C w którym następuje stopienie i utwardzenie powłoki. W zależności od temperatury czas utwardzania w piecu wynosi ok. 20 min. Grubość powłoki wynosi od 60-120 mikronów.

Co oferujemy?

Nasza lakiernia proszkowa w okolicach Puław oferuje usługi: malowania proszkowego felg, detali stalowych, detali aluminiowych, odlewów, detali ocynkowanych, elementów konstrukcji stalowych, paneli ogrodzeniowych, balustrad, bram, elementów elewacji, akcesoriów oraz części samochodowych, zarówno stalowych, jak i aluminiowych oraz innych elementów zgodnie z potrzebami klienta.

Malarnia proszkowa wyposażona jest w zautomatyzowaną myjnię, suszarnię oraz nowoczesną instalację do malowania proszkowego (zespół przenośników podwieszanych, kabina do malowania, piec do polimeryzacji). Hala malarni proszkowej ma powierzchnię 600 m2.

Jak przygotowana jest powierzchnia elementów pod lakierowanie proszkowe

Zanim wykonywane jest malowanie proszkowe, należy odpowiednio przygotować powierzchnię poprzez:

  • oczyszczenie strumieniowo-ścierne (w zależności od stanu elementu),
  • obróbkę odtłuszczająco – fosforanującą z możliwością wstępnego trawienia – dla stali,
  • obróbkę chemiczną – dla aluminium, celem nadania elementom odpowiedniej przyczepności farby proszkowej.

Nasza lakiernia proszkowa Puławy w pracach wykorzystuje tylko wysokiej klasy środki, w tym ekologiczne farby proszkowe w dowolnych kolorach według palety RAL w różnym stopniu połyskowym i fakturach powłoki. Jesteśmy w stanie uzyskać bardzo wysoką jakość każdej tworzonej powłoki malarskiej – niezależnie od rodzaju efektu końcowego, na który zdecyduje się nasz klient. Nie stosujemy półśrodków, dzięki czemu każdy element zyskuje nie tylko nowy wygląd, ale także bardzo trwałą ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Z przyjemnością sprostamy wszystkim Państwa oczekiwaniom takim jak malowanie proszkowe czy naprawa pomp. Jesteśmy do Waszej dyspozycji Puławy: info@maszzap.com.pl lub telefonicznie: +48 81 473 12 00 w. 79, kom: 609-140-753.

Usługi malowania proszkowego – W malowaniu proszkowym powłoka odporna jest na uszkodzenia mechaniczne

Profesjonalne piaskowanie i barwienie proszkowe to technologia, która zdobywa coraz większy udział w rynku. Dynamiczny rozwój zastosowania różnego rodzaju powłok proszkowych, także z uwagi na trend ekologiczny, ale również najwyższą jakość tej metody spowodował odejście od malowania farbami rozpuszczalnikowymi. Jako profesjonalna firma, która doskonale zna podstawowe zasady malowania proszkowego i piaskowania, malujemy balustrady, elementy metalowe, a także oferujemy zabezpieczenie antykorozyjne pokrytych materiałów takich jak felgi, konstrukcje metalowe, balustrady natrysk elektrostatyczny. W zakresie malowania i piaskowania jesteśmy ekspertami, którzy doskonale wiedzą jakie szkodliwe jest działanie czynników chemicznych na źle zabezpieczone elementy.

Jak przebiega malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe polega na aplikowaniu barwnika proszkowego na wybrane elementy tj. aluminium czy stal z wykorzystaniem natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Następnie wszystkie pomalowane elementy zostają poddane wygrzewaniu w temperaturze 160 stopni Celsjusza. W rezultacie tego procesu drobinki farby ulegają stopnieniu. W zakresie tego rodzaju malowania powłoka lakiernicza np. w odniesieniu do balustrad będzie przede wszystkim odporna na wysokie temperatury, uszkodzenia mechaniczne lub korozję. Większość lakierni, między innymi nasza proszkowa zapewnia profesjonalne podejście do każdego klienta. Malujemy, wykonujemy piaskowanie i lakierowanie, a przy tym oferujemy dla wszystkich klientów konkurencyjne ceny. Wykonane przez nasz powłoki charakteryzują się ponadprzeciętną trwałością i wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. 

Na czym polega i ile kosztuje malowanie proszkowe felg

Malowanie proszkowe felg poprzedza odpowiednie przygotowanie powierzchni. Warto naprawić wszelkie uszkodzenia mechaniczne i bardzo dobrze oczyścić powierzchnię felg, co umożliwi uzyskanie trwałej i estetycznej powłoki. Teraz można rozpocząć właściwy proces nakładania farby proszkowej – warstwa farby zawsze ma odpowiednią grubość.

Wykorzystuje się do tego natrysk elektrostatyczny lub elektrokinetyczny. Drobinki farb proszkowych naładowane ładunkiem elektrycznym przeciwnym do ładunku obręczy przylegają do felg, równomiernie je pokrywając. Gdy proces malowania proszkowego jest zakończony, felgi umieszcza się w specjalnym piecu, w którym panuje temperatura nawet do 200 stopni C. Powłoka zostaje utwardzona, ponieważ drobiny farby proszkowej rozpuszczają się i trwale łączą z felgą.

Cena malowania proszkowego felg

Cena usługi waha się w zależności od wielkości felgi oraz tworzywa, z którego ją wykonano. W przypadku felg stalowych wynosi średnio max. 100 zł za sztukę, zaś w przypadku felg aluminiowych – nawet do 150 zł za sztukę. Cena rośnie przy felgach o skomplikowanych kształtach lub przy nakładaniu kilku warstw farby.

Podstawowe zalety malowania proszkowego felg

Farby proszkowe precyzyjnie maskują niedokładności obróbki mechanicznej i tworzą zabezpieczenie antykorozyjne pokrytych materiałów. Metoda gwarantuje jednocześnie oszczędność farby, jest więc wydajna, ekonomiczna i korzystna cenowo. Felgi są odporne na promieniowanie UV, skrajne temperatury czy inne uszkodzenia. Prawidłowo przeprowadzona czynność zapewnia całkowitą przyczepność powłoki i jest przyjazna środowisku.

Jeżeli szukają Państwo malowania za pomocą farby proszkowej zapraszamy do kontaktu pod numerem tel. +48 81 473 12 00.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.