Przedsiębiorstwo Remontowe Maszyn i Armatury „Masz-ZAP” Sp. z o.o.
Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 13,
24-110 Puławy
tel. +48 81 473 12 00 fax +48 81 473 12 01
info@maszzap.com.pl
Masz-ZAP » Malowanie proszkowe – lakiernia proszkowa

Malowanie proszkowe – lakiernia proszkowa

Malowanie proszkowe to nowoczesna, efektywna technika malowania powierzchni, coraz częściej wykorzystywana w dekoracyjnym oraz antykorozyjnym wykańczaniu powierzchni metali. Zastępuje malowanie na mokro, zalecana przede wszystkim tam, gdzie odporność na warunki atmosferyczne, jakość i trwałość powłoki mają zasadnicze znaczenie.Nasza malarnia proszkowa wykonuje lakierowanie proszkowe elementów o zróżnicowanych kształtach i gabarytach, maksymalne wymiary detalu: L = 7500mm, B = 1400mm, H = 1700 mm, masa 500 kg.

Lakiernia proszkowa dla Ciebie

Nasza lakiernia proszkowa świadczy usługi na rzecz różnych klientów. Wykonujemy zlecenia dla osób prywatnych, jak i firm. Malowanie proszkowe przeprowadzamy przy zastosowaniu profesjonalnych maszyn, zapewniając doskonałe rezultaty oraz wysoką trwałość.

Na czym to polega?

Malowanie proszkowe polega na nakładaniu na detal farby w postaci proszku metodą natrysku elektrostatycznego. Stosujemy dwie technologie „Korona” oraz „Tribo”. Kiedy malowanie proszkowe jest już wykonane, elementy poddawane są procesowi polimeryzacji w temperaturze 140-200 °C w którym następuje stopienie i utwardzenie powłoki. W zależności od temperatury czas utwardzania w piecu wynosi ok. 20 min. Grubość powłoki wynosi od 60-120 mikronów.

Co oferujemy?

Nasza lakiernia proszkowa oferuje malowanie proszkowe felg, detali stalowych, detali aluminiowych, odlewów, detali ocynkowanych, elementów konstrukcji stalowych, paneli ogrodzeniowych, balustrad, bram, elementów elewacji, akcesoriów oraz części samochodowych, zarówno stalowych, jak i aluminiowych oraz innych elementów zgodnie z potrzebami klienta.

Malarnia proszkowa wyposażona jest w zautomatyzowaną myjnię, suszarnię oraz nowoczesną instalację do malowania proszkowego (zespół przenośników podwieszanych, kabina do malowania, piec do polimeryzacji). Hala malarni proszkowej ma powierzchnię 600 m2.

Zanim wykonywane jest malowanie proszkowe, należy odpowiednio przygotować powierzchnię poprzez:

  • oczyszczenie strumieniowo-ścierne (w zależności od stanu elementu),
  • obróbkę odtłuszczająco – fosforanującą z możliwością wstępnego trawienia – dla stali,
  • obróbkę chemiczną – dla aluminium, celem nadania elementom odpowiedniej przyczepności farby proszkowej.

Nasza lakiernia proszkowa w pracach wykorzystuje tylko wysokiej klasy środki, w tym ekologiczne farby proszkowe w dowolnych kolorach według palety RAL w różnym stopniu połyskowym i fakturach powłoki. Jesteśmy w stanie uzyskać bardzo wysoką jakość każdej tworzonej powłoki malarskiej – niezależnie od rodzaju efektu końcowego, na który zdecyduje się nasz klient. Nie stosujemy półśrodków, dzięki czemu każdy element zyskuje nie tylko nowy wygląd, ale także bardzo trwałą ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Nie jesteśmy jak inne lakiernie proszkowe, sprostamy wszystkim Państwa oczekiwaniom. Jesteśmy do Waszej dyspozycji: info@maszzap.com.pl, sjasiocha@maszzap.com.pl  lub telefonicznie: +48 81 473 12 00 w. 79, kom: 609-140-753.

Formularz zapytania ofertowego

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Treść wiadomości