Przedsiębiorstwo Remontowe Maszyn i Armatury „Masz-ZAP” Sp. z o.o.
Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 13,
24-110 Puławy
tel. +48 81 473 12 00 fax +48 81 473 12 01
info@maszzap.com.pl
Masz-ZAP » MALARNIA PROSZKOWA

MALARNIA PROSZKOWA

Malarnia proszkowa o powierzchni 600 m2, wyposażona w zautomatyzowaną myjnię, suszarnię oraz nowoczesną instalację do malowania proszkowego (piec do polimeryzacji, kabina do malowania, zespół przenośników podwieszanych).

Zapytania ofertowe w tym zakresie prosimy kierować  na adres: info@maszzap.com.pl  lub apiasecka@maszzap.com.pl  lub telefonicznie: +48 81 473 12 00 w. 79, kom: 609-140-753.

Oferujemy malowanie: detali stalowych, detali aluminiowych, odlewów, detali ocynkowanych, elementów konstrukcji stalowych, paneli ogrodzeniowych, akcesoriów oraz części samochodowych oraz innych elementów zgodnie z  potrzebami klienta.

Malarnia proszkowa przystosowana jest do malowania elementów o zróżnicowanych kształtach i gabarytach, maksymalne wymiary  detalu: L = 7300mm, B = 1400mm, H = 1650mm, masa 500 kg.
Proces malowania proszkowego poprzedzony jest przygotowaniem powierzchni poprzez:

  • oczyszczenie strumieniowo-ścierne,
  • obróbkę odtłuszczająco – fosforanującą z możliwością wstępnego trawienia – dla stali,
  • obróbkę chemiczną – dla aluminium, celem nadania elementom odpowiedniej przyczepności farby proszkowej.

W pracach wykorzystujemy tylko wysokiej klasy środki, w tym ekologiczne farby proszkowe
w dowolnych kolorach według palety RAL w różnym stopniu połyskowym i fakturach powłoki.

Malowanie proszkowe to najnowocześniejsza i najbardziej efektywna technika malowania powierzchni, coraz częściej wykorzystywana w dekoracyjnym i antykorozyjnym wykańczaniu powierzchni metali. Polega ono na nakładaniu na detal farby w postaci proszku metodą natrysku elektrostatycznego. Następnie elementy poddawane są procesowi polimeryzacji w temperaturze 140-200 °C w którym następuje stopienie i utwardzenie powłoki. W zależności od temperatury czas utwardzania w piecu wynosi ok. 20 min. Grubość powłoki wynosi od 60-120 mikronów.

Jednocześnie zachęcamy do korzystania z naszych usług cięcia laserowego, wycinania wodnego, gięcia blach jak również usług obróbki skrawaniem na maszynach  zarówno konwencjonalnych jak i CNC.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową: www.maszzap.com.pl