Przedsiębiorstwo Remontowe Maszyn i Armatury „Masz-ZAP” Sp. z o.o.
Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 13,
24-110 Puławy
tel. +48 81 473 12 00 fax +48 81 473 12 01
info@maszzap.com.pl
Masz-ZAP » Cięcie wodą

Cięcie wodą

Mamy przyjemność  zaoferować nasze usługi w zakresie cięcia materiałów strumieniem wody na maszynach firmy OMAX. Cięcie wodą umożliwia pracę na dowolnych materiałach, zaczynając od najtwardszych jak ceramika do miękkich jak pianki. Dzięki zastosowaniu  strumienia wody o odpowiednio wysokim ciśnieniu możliwe jest bardzo  precyzyjne cięcie.

Park maszynowy do cięcia wodą:

Omax 55100 – powierzchnia stołu roboczego 1350 x 2450 mm (cięcie wodą na większej powierzchni jest możliwe ale wymaga indywidualnych uzgodnień). Cięcie wodą  dowolnych kształtów praktycznie wszystkich materiałów o grubości od 0,1 do 200 mm. Po cięciu otrzymujemy powierzchnię charakteryzującą się Ra o wartości nie mniejszej niż 4,0 (stożkowość 0,15 – 0,35 mm). Jakość otrzymanej po cięciu wodą powierzchni zależy od grubości materiału i prędkości cięcia.

Omax 80X – powierzchnia stołu roboczego 4000×2000 mm (ograniczony obszar do 4000×1730 mm z uwagi na pracę głowicy skrętnej). Dokładność cięcia do 0,1 mm w każdej części stołu roboczego. Dzięki wykorzystaniu głowicy skrętnej mamy możliwość kompensacji powstającej po cięciu wodą stożkowatości krawędzi. W pełni sterowana skrętna głowica A-Jet umożliwia precyzyjne cięcie wodą ukośnych krawędzi pod kątem pod kątem w zakresie 0 – 60°. wybranym przez użytkownika. Maksymalne pochylenie głowicy umożliwia wykonywanie otworów stożkowych oraz ich fazowanie. Szybsze cięcie w porównaniu do Omax 55100  dzięki pompie EnduroMAX.

Materiały które można ciąć strumieniem wody ze ścierniwem:

Stale konstrukcyjne:

 • stopowe nierdzewne i kwasoodporne,
 • narzędziowe nawet w stanie utwardzonym,
 • stale węglowe,

Stopy chromu i niklu,
Miedź i jej stopy,
Aluminium i jego stopy,
Tytan,
Molibden,
Materiały ceramiczne, ceramika techniczna, gresy, porcelana,
Materiały naturalne, granit, marmur,
Szkło lite i klejone,

Materiały które można ciąć samym strumieniem wody:

 • kompozyty  i tworzywa sztuczne PTFE,
 • guma i pianki,
 • drewno sklejka.

Potencjalne wykorzystanie cięcia wodą:

 • cięcie wodą detali do wszelkiego rodzaju prototypów maszyn i urządzeń gdzie wykonywane są elementy o nietypowych kształtach dla których tworzenie wykrojników jest nieopłacalne oraz wszędzie tam gdzie czas niezbędny jest krótki czas wykonania elementu.
 • cięcie wodą uszczelnień z gumy, tworzyw sztucznych, PTFE, korka.
 • cięcie wodą płytek ceramicznych, glazury, kamienia naturalnego, szkła, gresu.

Czas cięcia wodą jest funkcją następujących wielkości:

 • rodzaju materiału ciętego,
 • grubości materiału,
 • długości linii cięcia,
 • żądanej jakości powierzchni cięcia,

Poniżej prezentujemy kilka przykładowych realizacji wykonanych poprzez cięcie wodą wykonanych na naszych maszynach, więcej możecie Państwo obejrzeć w naszej galerii, gdzie zapraszamy.


Zapytanie ofertowe prosimy kierować  na adres: jwilantowicz@maszzap.com.pl lub info@maszzap.com.pl podając wyżej wymienione wielkości i (jeżeli posiadacie Państwo) rysunek wykonany w CAD. Kontakt – faksem na numer: +48 81 473 12 01 lub telefonicznie: +48 81 473 12 00 (wew. 73), kom: 665 077 008 lub korzystając z poniższego formularza.

Formularz zapytania ofertowego

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Please leave this field empty.

Zapraszamy do współpracy w zakresie cięcia wodą materiałów, mamy nadzieję że spełnimy państwa oczekiwania.